می خواهیم کیش را به مقصد گردشگری پنج ستاره تبدیل کنیم

بازگشت به لیست
تعداد مشاهده : تاریخ انتشار : منبع :

سایه سنگین رکود بر گردشگری کشور؛

انصاری لاری: می خواهیم کیش را به مقصد گردشگری پنج ستاره تبدیل کنیم

انصاری لاری: می خواهیم کیش را به مقصد گردشگری پنج ستاره تبدیل کنیم

دکتر انصاری لاری: امروز ضریب اشغال هتل‌ها در کل کشور رو به کاهش است اما در کیش اگر افزایش قابل توجهی نداشتیم، کاهش هم نداشتیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کیشوند نیوز، نشست جوامع هتلداران استان ها و مناطق آزاد و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران چهارشنبه ۷ شهریور با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، رییس جامعه هتلداران کشور، یاسر هاشمی رفسنجانی مدیرعامل انجمن خیریه رها، هیات مدیره جامعه هتلداران ایران، مدیران جوامع هتلداری استانها و معاون گردشگری و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

در این جلسه دکتر انصاری لاری با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار جدید جزیره کیش پس از ویرانی های جنگ هست که آرزو داشت کیش را به لحاظ امنیت، زیبایی و هم به لحاظ فرهنگ شهر نشینی ارتقاء دهد که جزیره کیش در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تبریک عید غدیر خم و گرامیداشت این روز گفت: ما باید بتوانیم مطابق فرمایشات بزرگان دین به خصوص امام علی بن ابیطالب علیه السلام آن چیزی که واقعا مد نظر آموزه های دینی ما و بزرگان دین ما است در صحنه عمل به آن برسیم.

وی نقش مجموعه هتلداران را در این زمینه مهم برشمرد و افزود: ما به عنوان یک مجموعه اقتصادی و مجموعه هتلداران کشور امروز یک مسئولیت بزرگی داریم، اقتصاد کشور ما امروز دچار دشواری های زیادی است و در این دشواری ها مجموعه هتلداران نقش مهمی دارند، اگر به خوبی این دوران مدیریت شود و همه ارکان اقتصادی کشور نقش خود را به درستی ایفا کنند کار به ثمر خواهد رسید.

وی تاکید کرد: اگر ما معتقد به سپری کردن دوران رکود هستیم و اگر معتقدیم فشارهایی از خارج کشور و نامهربانی هایی در داخل وجود دارد، امروز باید ببینیم به عنوان یک تشکل قوی و قدیمی که می‌تواند نقش‌آفرین باشد، چه باید بکنیم.

وی تصریح کرد: امروزه ضریب اشغال هتل‌های ما در کل کشور رو به کاهش است اما در کیش با تدابیری که اندیشیده شد، حداقل این است که اگر افزایش قابل توجهی نداشتیم، کاهش هم نداشتیم، همچنین ما حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش ورود گردشگر را در تابستان امسال به جزیره کیش داشتیم.

انصاری لاری ادامه داد: بر اساس آمارهای دقیق جزیره قشم و دیگر جزایر، بخشی از واحدهای تجاری آنها تعطیل شده و حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش مسافر و گردشگر را داشتند، در حالی که در کیش با طرح هایی که اتخاذ شد شاهد ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش مسافر و گردشگر هستیم، اگر این تدابیر و همراهی های فعالان اقتصادی نبود امروز کیش هم باید مثل جزیره قشم و دیگر نقاط کشور شاهد یک رکود سنگین می بود.

وی افزود: شرایط خاص کیش اقتضا می کند که در صحنه ی اقتصاد ملی برا این مبنا باشد که در کیش شرایطی را فراهم کنیم تا مردمی که با انگیزه های مختلف به خارج از کشور سفر میکنند، به جزیره کیش جذب شوند، چرا که این کار به اقتصاد ملی کشور کمک می کند.

دکتر انصاری لاری هدف این کار را قرار دادن جزیره کیش در رقابت با مقاصد گردشگری خارج از کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به بالا بودن تعداد هتل ها به خصوص هتل های ۵ ستاره در کیش برنامه ما این است که اینجا را به یک مقصد گردشگری ۵ ستاره تبدیل کنیم.

وی گفت: ما آماده هستیم در یک همکاری مشترک بین جامعه هتلداران کشور با سازمان منطقه آزاد کیش و سازمان میراث فرهنگی کشور یک مدرسه عالی هتلداری با استانداردهای بین المللی و جهانی داشته باشیم و کیش را به یک مرکز آموزش هتلداری و خدمات حوزه گردشگری تبدیل کنیم، این مدرسه عالی میتواند تبدیل به یک موتور محرکه برای ارتقاء سطح هتلداری کشور بشود.

انتهای پیام/* فاطمه عیدزاده